Poznaj branże

W stronę klienta - Wentor

autor: Rafał Rębisz

W marcu bieżącego roku firma Wentor oddała do dyspozycji klientów kolejny salon kominkowy. Nowy punkt sprzedaży znajduje się w pasażu handlowym w Żarach przy ulicy Moniuszki przy trasie z Zielonej Góry w kierunku niemieckiej granicy.
dsc_6290.jpgpin
Zobacz całą galerię
Na klientów czeka bogata oferta wkładów i pieców wyłącznie renomowanych producentów - Spartherm, MCZ, Supra czy Blanzek - oraz szeroki wybór obudów kominkowych. Odwiedzający może oczekiwać fachowych porad, począwszy od wyboru urządzenia, poprzez jego projekt, aż po wykonanie, a także opiekę podczas użytkowania.
Pomimo, iż salon jest parterowy, klienci nie mogą narzekać na małą przestrzeń wystawową i skromną ofertę. Powierzchnia ekspozycji to 200m2, z czego największa część poświęcona jest gotowym kominkom, a około 50m2 to piece i wkłady kominkowe. To właśnie duża powierzchnia wystawowa oraz dobrze zaprojektowany rozkład jej podstawowych elementów zapewniają przejrzystość oraz swobodę zwiedzającym. Ekspozycja nie jest przypadkowa - została opracowana przez projektanta wnętrz, a dekoracje zmieniają się w zależności od pory roku.
Wrażenie jasnego i przejrzystego wnętrza zapewniają trzy duże witryny, z czego dwie skierowane są na ulicę główną. Jeśli oświetlenie naturalne okazuje się niewystarczające, ekspozycja doświetlona jest przez szereg lamp głównych oraz dodatkowe boczne podkreślające linię obudów. Salon jest zaprojektowany tak, aby klient mógł czuć się swobodnie i uniknął wrażenia przebywania w "PRL-owskim" urzędzie. Przeciwnie, dział obsługi klienta przypomina raczej domowe zacisze, gdzie siedząc w wygodnych fotelach, popijając kawę można rozkoszować się ciepłem kominka. O ile przyjemniej porozmawiać o swoich potrzebach i posłuchać rad fachowców w takiej atmosferze!
Pasaż znajduje się przy głównej drodze, więc dojazd jest łatwy i wygodny. Kolejnym ukłonem w stronę klienta jest duży parking przy pasażu, z którego korzystać może jednocześnie kilkadziesiąt samochodów. Podświetlone logo i boczne oświetlenie witryny podkreślające ekspozycję sprawiają, iż salon jest dobrze widoczny o każdej porze dnia. Kominek to towar luksusowy i tak powinien być prezentowany. Cieszy więc fakt, iż coraz więcej firm kominkowych buduje salony z myślą o klientach i ich wygodzie.
Firma Wentor jest doskonałym przykładem na to, iż sklep wcale nie musi przypominać magazynu, a klient może w nim czuć się swobodnie, dzięki czemu zakup kominka przypomina raczej wizytę w salonie samochodowym niż w podrzędnym warsztacie.
W stronę klienta - Wentorpin
W stronę klienta - Wentorpin
W stronę klienta - Wentorpin
W stronę klienta - Wentorpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek