Poznaj branże

Wiedza i profesjonalizm - salon Buławski Ogniska Domowe

autor: Sylwia Porzycka

Przestrzeń ekspozycyjna, miejsce spotkań architektów i szkoleń dla profesjonalistów - to wszystko dzieje się w salonie Buławski Ogniska Domowe. Firma, działająca na rynku od prawie 20 lat, służy swoim doradztwem nie tylko klientom detalicznym, ale również architektom i innym specjalistom z branży.
dsc_4041_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Przedsiębiorstwo Buławski Ogniska Domowe istnieje od 1994 roku. Powstało w Toruniu z inicjatywy pana Rolanda Buławskiego i również tutaj utworzono pierwszy salon. Z biegiem czasu firma rozszerzała swoją ofertę oraz podnosiła kwalifikacje pracowników, co zaowocowało zleceniami na terenie całego kraju. W związku z tym, naturalną konsekwencją stało się otwarcie salonu w Warszawie.
Pierwotnie warszawski salon był zlokalizowany w Domotece. Jednakże ze względów technicznych - potrzeba zaprezentowania technologii zduńskich w trakcie pracy kominka lub pieca kumulacyjnego - salon został przeniesiony do Marek, na al. Piłsudskiego 143c, gdzie mieści się do dzisiaj.
Powierzchnia ekspozycji zajmuje 90 m2. Poza aranżacjami, w salonie można zobaczyć kilkanaście sztuk wkładów kominkowych i piecowych, kafle ceramiczne i ich próbki kolorystyczne. Na ścianach dominuje biel; ta zawsze uniwersalna barwa doskonale komponuje się ze wszystkimi aranżacjami. Do salonu wpada sporo światła słonecznego, które wspomagane jest przez sztuczne oświetlenie.
Niewątpliwymi atrakcjami ekspozycji są dwa podłączone urządzenia grzewcze. W ten sposób klienci mogą zobaczyć działające kominki. Wybór prezentowanych rozwiązań nie należy do przypadkowych. Są to urządzenia, które od dłuższego czasu cieszą się popularnością wśród użytkowników i uznaniem w branży kominkowej. Pierwszą propozycją jest kominek z dużą szybą narożną, zbudowany na bazie wkładu firmy Spartherm Varia 2Lh 100, z masą kumulacyjną o wadze ok. 700 kg. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło jest oddawane do pomieszczenia jeszcze przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia. Dodatkowo, kominek zabudowano w technologii zduńskiej, bez kratek cyrkulacyjnych.
Natomiast drugim atrakcyjnym urządzeniem grzewczym w salonie jest piec kumulacyjny. Zaaranżowano go w niezwykle nowoczesnej formie i wykończono wielkoformatowymi kaflami marki Sommerhuber. Dużą popularnością, szczególnie w okresie zimowym, cieszy się ławka z kafli, tworząca przy tym piecu gorący zapiecek. W salonie stoi również ceramiczny fotel - kolejna propozycja firmy Sommerhuber do prywatnego spa. Jego ergonomiczny kształt i podgrzewana powierzchnia zapewniają relaks w domowym zaciszu.

Bardzo ciekawie zaaranżowano kominek dwustronny z wkładem Spartherm Varia AFDh, z szybą vis-a-vis i wyłożeniem wielkoformatowymi kaflami ryflowanymi. Wyeksponowano także zabudowę z wkładem z szybą z trzech stron (Arte U 70 Spartherm). Wykończono ją blatem wykonanym z największego, spośród produkowanych na świecie, kafla ceramicznego Sommerhuber o wymiarach 154 x 135 cm.
W salonie znajduje się również aranżacja panoramicznego kominka gazowego, wyłożonego kaflami Sommerhuber. Zostały wyeksponowane także piece kaflowe, takie jak Nordic Crown z kafli Jasba/Kaufmann w okrągłej formie oraz klasyczny piec z kafli Kafel-Kar. Ponadto w ofercie Buławski Ogniska Domowe można znaleźć produkty takich producentów techniki grzewczej, jak Brunner, Gast, Hajduk, Cebud.
Obsługą klienta zajmują się trzy osoby, które przeprowadzają cały proces realizacji zamówienia - począwszy od określenia indywidualnych potrzeb, zaplanowania urządzeń grzewczych pod kątem osobistych preferencji klienta, po zaprojektowanie niepowtarzalnej formy. Warto zaznaczyć, że powstające w firmie kominki, pomimo zdarzającego się podobieństwa, nigdy nie są takie same. Wykonawcy wykazują się wysokiej klasy profesjonalizmem. Miejsce montażu jest dobrze oddzielone od reszty domu, a podłoga zabezpieczona przed uszkodzeniami.
W salonie pana Buławskiego - oprócz działalności czysto usługowej - organizuje się wiele szkoleń, umożliwiających podniesienie kwalifikacji innym przedsiębiorcom z branży kominkowej i zduńskiej. Wyjątkowości firmie dodaje fakt, że jako bodaj jedyna w Polsce zatrudnia aż trzech, wysoko wykwalifikowanych mistrzów zduńskich z długą praktyką zawodową. Kominki, piece i kuchnie kaflowe, wychodzące spod ich rąk, są nie tylko piękne, ale przede wszystkim solidne i efektywne pod względem techniki grzewczej.
Ponadto salon pana Buławskiego kilka razy w roku przekształca się w miejsce spotkań z architektami. Dzięki takiej inicjatywie projektanci mogą poznać trendy designerskie, nowoczesne podejście do tradycyjnych sposobów ogrzewania domu, a także otrzymać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.
W salonie Buławski Ogniska Domowe ciepło bije nie tylko od wspaniałych kominków i pieców, ale również od ludzi, którzy wprowadzają niezwykle serdeczną atmosferę. Wiedza i profesjonalizm mistrzów zduńskich sprawiają, że obsługa urządzeń przez nich tworzonych jest przez długie lata czystą przyjemnością dla klientów.
fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek