Poznaj branże

Zaufaj doświadczeniu - salon Madar

autor: Kazimiera Kłaput

Madar jest firmą rodzinną, która powstała w 2000 roku w Starogardzie Gdańskim. Nazwa powstała z pierwszych członów imion, właścicielki i jej męża - Małgorzata i Dariusz, ale wielu klientów mówi, że genezą nazwy powinien być opis: "ma dar" do spełniania marzeń. Firma jest członkiem prestiżowego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie.
dsc_2985.jpgpin
Zobacz całą galerię
Od początku działalności firma bardzo dba o wypromowanie własnej marki, składają się na to liczne prezentacje na lokalnych i trójmiejskich targach branżowych i budowlanych. Obsługa klientów i sprzedaż zaczęła się w listopadzie 2000 roku w lokalu o pow. 30 m2. W marcu 2003 roku Madar przenosi swoją siedzibę do ok. 60 metrowego, wynajmowanego lokalu w centrum Starogardu Gdańskiego. Rozwinięcie usług na większym obszarze i zapotrzebowanie na usługi Madar-u, niejako wymusiło powstanie w 2006 roku, oddziału w Malborku, który mieści się przy ul. Głowackiego 10. Logo firmy i salon w Malborku stały się bardzo rozpoznawalne, a usługi świadczone na wschód od Wisły dodały firmie wielu zadowolonych klientów.
Przełomowym okresem w historii Madar-u, był początek 2010 roku. Wtedy skumulowało się kilka ważnych wydarzeń: po pierwsze 10-cio lecie firmy, otwarcie nowego oddziału, który mieści się w Kościerzynie, przy ul. M.C. Skłodowskiej 11 (obok przychodni), oraz przeniesienie siedziby głównej do własnego obiektu przy ul. Pelplińskiej 29 w Starogardzie Gdańskim. Sami klienci zaznaczyli, że teraz już "po ciemku" trafią do firmy Madar. Mimo, że budynek nie jest docelowym obiektem (przed nim ma w przyszłości stanąć ten główny), to już nie zmieni się adres siedziby głównej.

Sam salon mimo tymczasowego charakteru jest przestronny i funkcjonalny. Duże witryny zapewniają sporą ilość dziennego światła, a jasne kolory ścian czynią wnętrze przyjemnym dla oka. Urozmaiceniem są, znajdujące się w kilku miejscach, pasy z dekoracyjnej tapety o abstrakcyjnym, ale dyskretnym wzorze. Oświetlenie jarzeniowe wraz z dodatkowymi reflektorkami pozwala na odpowiednie doświetlenie prezentowanych produktów. Znajdziemy tutaj gotowe zabudowy z działającymi urządzeniami, które pozwalają poczuć klimat kominka.

Miejsce przeznaczone do obsługi klientów pozwala wygodnie podjąć ostateczną decyzję i uzgodnić wszystkie szczegóły zamówienia. Wyeksponowane na ścianie liczne certyfikaty i dyplomy jakie posiada firma, dają klientom gwarancję, że są we właściwym miejscu zamawiając swój wymarzony kominek.
Obecnie firma posiada cztery grupy montażowe. Oferowana szeroka gama wkładów kominkowych, pieców wolnostojących i akcesoriów, pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wyszukanych potrzeb klientów.
Jednym z niewątpliwych atutów jest nie tylko autoryzowana sprzedaż samych urządzeń, ale też profesjonalny montaż i indywidualne projekty obudów kominkowych u klienta wraz z kompleksowym, gwarancyjnym wykonaniem. W czasie spotkania w salonach, lub po kontakcie telefonicznym czy mailowym, klient jest umawiany na ekspertyzę w lokalu. W trakcie wizyty na miejscu ewentualnego montażu powstaje wykonywany w aksonometrii odręczny, zwymiarowany szkic, który trafia do oddziału, na terenie którego znajduje się instalacja. Po kilku dniach, klient otrzymuje drogą mailową, wstępną kalkulację inwestycji z możliwym terminem montażu. Po potwierdzeniu i akceptacji, zawsze podpisywana jest umowa, uwzględniająca szczegóły uzgodnionych elementów instalacji.
W ofercie firmy znajdują się paleniska do grzania konwekcyjnego (grawitacja i system wymuszony), kominki z płaszczem wodnym, urządzenia na pellety, gaz, biokominki i kominki elektryczne. Firma wykonuje zabudowy kominkowe we wszystkich możliwych systemach, do akumulacji w kaflach włącznie.
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu Madar wykonuje także kompleksowe realizacje urządzeń ogrodowych. W ostatnim czasie, oprócz grilli dużym zainteresowaniem cieszą się wędzarnie, a także piece chlebowe. Firma wykonuje te elementy nie tylko jako osobne urządzenia, ale też jako tzw. kombajny (grill, wędzarnia i piec chlebowy w jednym), są to dość duże architektonicznie formy ogrodowe, ale za to praktycznie niepowtarzalne. Oczywiście można zdecydować się na tzw. "gotowce", ale nie ma na rynku tych trzech urządzeń w jednej formie, która spełni oczekiwania klientów. Wszystkie projekty wykonywane są indywidualnie, oczywiście z uwzględnieniem ewentualnych gustów klienta.
Madar służy fachowym doradztwem serwisowym bez względu na to, czy klient dokonał w niej wcześniej zakupów lub skorzystał z innych usług czy też nie. Z uwagi na bardzo szeroką gamę wyrobów, niektóre produkty są sprowadzane na konkretne zamówienie klienta. Montaż wkładów kominkowych, rozprowadzenie ciepłego powietrza oraz indywidualne wykonanie obudowy jest usługą wykonywaną nie tylko na terenie całego kraju, ale też poza jego granicami.

Adresy salonów:
Starogard Gdański, ul. Pelplińska 29
tel./fax. (58) 562 60 20

Malbork, ul. Głowackiego 10
tel. (55) 273 11 66

Kościerzyna, ul. M.C.Skłodowskiej 11
tel. (58) 350 83 44

Zaufaj doświadczeniu - salon Madarpin
Zaufaj doświadczeniu - salon Madarpin
Zaufaj doświadczeniu - salon Madarpin
Zaufaj doświadczeniu - salon Madarpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek