CEBUD TECHNOLOGIE

Technologie

Dziś sam możesz kreować ciepło - Spartherm Installation Modules

autor: Paweł Kralka

Sytuacja na rynku kominkowym, podobnie jak nasze życie, jest rzeczywistością dynamiczną, zmieniająca się wraz z naszymi upodobaniami. Poddana jest również różnorodnym trendom, czy to w zakresie zdobnictwa czy w związku z pojawieniem się nowych materiałów lub też wskutek zmieniającej się na różnych płaszczyznach sytuacji rynkowej.

sim_3_2_varia_as-2lh-4s_milieu_01_print.jpgpin
Zobacz całą galerię

Propozycja firmy Spartherm w postaci serii SIM, to odpowiedź na aktualne potrzeby klientów, ceniących jakość produktów oraz łatwość i szybkość montażu, będąca w zgodzie z aktualnymi trendami kształtowania bryły z jednoczesnym wykorzystaniem betonu architektonicznego. Wdzięczna nazwa kominków modułowych SIM (Spartherm Installation Modules) nie za wiele nam mówi - a jest o czym mówić. Oferta firmy w wyżej wymienionym zakresie jest propozycją „na czasie”, nie tylko ze względu na możliwość zakupu gotowego produktu, ale również z uwagi na fakt, że obejmuje aktualnie najbardziej atrakcyjne paleniska producenta, o różnym układzie szyb i wielkości konstrukcji. Modułowy charakter bryły kominka pozwala na trójstopniowe (co do wysokości) ułożenie paleniska. Oczywiście ten układ pozwala także kształtować wielkość bryły kominka.

Będący wciąż na topie beton architektoniczny, daje możliwość nie tylko tworzenia bryły kominka, ale również aranżacji przestrzeni mieszkalnej bądź przestrzeni użyteczności publicznej. To najlepszy materiał, kiedy zależy nam na doskonałym połączeniu prostoty, elegancji i dużej swobody projektowania. Jego surowy wygląd doskonale współgra z prostymi liniami nowoczesnej architektury wnętrz, podkreślając niepowtarzalną wizję ognia i tworząc przyjazną atmosferę. Nagrzany beton komfortowo wypromieniowuje ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu paleniska. Idealnie spasowane moduły, dostosowane do wkładów kominkowych Spartherm, zapewniają absolutną precyzję montażu oraz doskonały efekt w zakresie formy i funkcji.

Zależnie od potrzeb elementy betonowe mogą być przygotowane do malowania lub polerowania. Można podwyższyć dowolny kominek dzięki modułom rozbudowującym, aż do wysokości sufitu oraz zamontować elegancką półkę paleniskową. Przyłącze wylotu spalin może być wyprowadzone z góry lub z tyłu, a w przypadku urządzeń narożnych – także z boku.

Dzięki instalacji modułowej SIM uzyskujemy połączenie walorów wkładu kominkowego i pieca kaflowego. Promieniowanie przez dużą szybę zapewni szybko wyczuwalne ciepło, a duża masa akumulacyjna przyjemne ogrzewanie przez długi czas. Zabudowa modułowa z betonu architektonicznego oddaje ciepło z opóźnieniem, przez co unika się przegrzania pomieszczenia. Moc cieplna zestawu uwarunkowana jest wielkością wkładu, który wybierzemy (5–14 kW), a ciężar konstrukcji oscyluje między 500 a 1020 kg.

Głównymi zaletami takiej konstrukcji jest jej kompaktowy charakter, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca oraz jakość i wytrzymałość idealnie dopasowanych elementów. Nie bez znaczenia jest oczywiście możliwość szybkiego i łatwego montażu.

Prezentowane zdjęcia nowoczesnych wnętrz z ciekawą aranżacją SIM dają nam pole do twórczego myślenia, ukierunkowanego na zmiany w stylistyce naszego domu czy mieszkania.

Fot. Sparthermpin
Fot. Sparthermpin
Fot. Sparthermpin
Fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek