CEBUD TECHNOLOGIE

Technologie

Klej/zaprawa ALSIBLOCK-D

autor: Artykuł reklamowy

Budowa urządzeń wysokotemperaturowych jakimi są kominki akumulacyjne czy piece, także te chlebowe czy do pizzy, wymagają materiałów o niezawodnej jakości. Tylko wykorzystując wysokiej klasy materiały możemy w pełni cieszyć się urokami "żywego" ognia w domu i w ogrodzie.
promat-alsiblock-d.pngpin
Zobacz całą galerię
ALSIBLOCK D - to wysokiej klasy zaprawa ogniotrwała przeznaczona do łączenia materiałów szamotowych (wyrobów glinokrzemianowych) i łączenia materiałów izolacyjnych (perlitowych, glinokrzemianowych, wermikulitowych i innych) pomiędzy sobą oraz z innymi materiałami izolacyjnymi. Używany jest od dawna w przemyśle, ale świetnie pracuje także w małych urządzeniach domowych takich jak piece kaflowe, chlebowe, kominki czy grille ogrodowe.
Jest to produkt gotowy do użycia, szybko wiąże i zapewnia wyjątkową pewność pracy w całym zakresie temperaturowym od temperatury otoczenia do 1500 °C, co gwarantuje wystarczającą odporność we wszystkich typowych piecach i kominkach.
Klej Alsiblock-D, jako że jest oparty na wiązaniu chemicznym, a po wygrzaniu także na wiązaniu ceramicznym, nie ma słabych punktów termicznych. Wiąże już w temperaturze pokojowej i zachowuje wysoką stabilność wiązania w każdym przedziale temperaturowym do 1500 °C. Ta cecha daje poczucie niezawodności pracy budowanej konstrukcji, a tym samym bezpieczeństwa, nawet przy skrajnie wysokich temperaturach pracy.
Starannie dobrana kompozycja spoiwa oraz drobnoziarnistego wypełniacza w Alsiblock-D sprawia, że wymurówki są bardzo estetyczne. Niewielkie zużycie, brak odpadu oraz szybki proces murowania, pewność pracy i zadowolenie użytkowników, zapewnia niski ogólny koszt i przewagę firm stosujących Alsiblock-D nad firmami używającymi zapraw na wiązaniu hydraulicznym tj. zarabianych wodą.
Alsiblock-D jest to klej, który nie wymaga długiej kilkudniowej pielęgnacji jak w przypadku klejów na wiązaniu hydraulicznym. Czas jego wiązania to 1 h,
a pełne wiązanie osiąga już po 24 h co znaczy, że już po tym czasie może być w pełni obciążony termicznie. Takie warunki pracy pomagają bardzo przyśpieszyć prace zduńskie na czym zależy zarówno wykonawcy jak i inwestorowi.
Jest on dostarczany w formie gotowej masy, w wiadrach o wadze 25 kg. Niewykorzystaną część zaprawy z jednej budowy można, szczelnie zamknąć i w pełni jej wartości, użyć na następnej budowie.
Podstawowe informacje o zaprawie znajdą Państwo na etykiecie.
Zapraszamy również do kontaktu z naszym biurem kontakt poniżej:
Prosimy Państwa o bezpośredni, otwarty kontakt w sprawach materiałów ceramicznych, termoizolacyjnych. Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji o innych naszych materiałów wysokotemperaturowych.
High Performance Insulation
Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp. z o.o.
ul. Przecławska 8, 03-879 Warszawa
tel. +48 22 212 22 74, fax +48 22 212 22 98
hpi@promattop.pl,
www.promattop.pl
fot. Promatpin

fot. Promatpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek