CEBUD TECHNOLOGIE

Technologie

Oprogramowanie... cz.3

autor: Damian Gawron

Ten artykuł przybliży sposoby i formy prezentacji (wizualizacji) gotowego projektu w programie PaletteCAD, jej rodzaje i właściwości.
realistyczne-plus--1.jpgpin
Zobacz całą galerię
Program dysponuje bardzo mocno rozbudowanym modułem prezentacji (wizualizacji). Każdy projekt można zawsze przedstawić na kilka sposobów.
Dobra prezentacja projektu idzie zawsze w parze z prawidłowym ustawieniem światła w projekcie. Dzięki dobraniu odpowiedniego oświetlenia, uzyskuje się wiele dodatkowych efektów wizualnych, które poprawiają jakość samej wizualizacji.
Program dysponuje wieloma różnymi źródłami światła; świetlówka, żarówka, halogen, reflektor, słońce czy LED. Wszystkie z tych źródeł światła są edytowalne, mogą występować w różnych kolorach, poziomach jasności i zostać ustawione w odpowiednim kierunku i nachyleniu. Niezależnie od źródeł światła, w bibliotece materiałów znajdują się tzw. materiały świecące, które w znacznym stopniu przyczyniają się do podkreślenia walorów i wyglądu projektu.
Widok czarno-biały - Prezentacja bez kolorów, odbić, połysku i cieni
Widok kolorowy - Prezentacja w kolorach, bez cieni, połysku i światła
Prezentacja VR wirtualna rzeczywistość - W tej formie prezentacji od razu uzyskuje się widok realistyczny. Można dowolnie konfigurować przedstawienie przezroczystości, efekt odbicia, przedstawienie lub schowanie krawędzi czy też zacienienia kąta.
Prezentacja realistyczna - Profesjonalna prezentacja z ustawieniem światła, ustaleniem głębokości połysku, rodzaju cieni itp. Ustalić można również cieniowanie krawędzi oraz rozjaśnienie.
Prezentacja realistyczna PLUS - Perfekcyjna prezentacja, dzięki której przy wykorzystaniu właściwości materiałów z połączeniem dobrze ustawionego światła powstaje widok, który jest nie do odróżnienia od zdjęcia. Widoczne są cienie, odbicia i połyski materiałów.
Prezentacja artystyczna - Prezentacja w formie akwareli - gotowy projekt zostaje pomalowany akwarelą z zaznaczeniem cieni i odbić. Można zdefiniować kolor cieni, ich szrafowanie i ostrość.
Szkic - Projekt przybiera formę szkicu czarno-białego lub kolorowego, w którym można dowolnie definiować grubość linii, cienie, kreskowania.
Obiekt "Klimat" - Prezentacja, w której fragment projektu zostaje wyeksponowany poprzez wyostrzenie na rozmytym tle reszty. Powstały widok można dowolnie konfigurować, zmniejszając lub zwiększając efekt powstawania kontrastów.
Ostatnia z prezentacji to prezentacja wirtualna. Jest to w pełni automatyczny przejazd kamery w określonym tempie poprzez całe wnętrze, ukazujący klientowi wszystkie ważne detale projektu bez ingerencji projektanta. Kamerę lub kamery można ustawić w projekcie na dowolnej wysokości, wybrać ogniskową obiektywu, nachylenie oraz kierunek. Cały przejazd kamery można zarejestrować w pliku AVI i odczytać w każdym programie multimedialnym.
Prezentacja Realistyczna Plus il. Damaropin

Prezentacja Czarno-biala il. Damaropin

Prezentacja Kolor il. Damaropin

Prezentacja Artystyczna il. Damaropin

Prezentacja Realistyczna il. Damaropin

Prezentacja VR il. Damaropin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek