CEBUD TECHNOLOGIE

Technologie

Oprogramowanie... cz.4

autor: Damian Gawron

"EXPOSE" Moduł wizualizacji i dokumentacji projektu Dla każdego klienta najważniejsze jest przedstawienie projektu w taki sposób, aby mógł w pełni wyobrazić sobie, jak jego kominek będzie prezentował się we wnętrzu, czy będzie pasował do reszty wystroju, ile zajmie tak naprawdę miejsca.

expose04.jpgpin
Zobacz całą galerię

 Należy więc stworzyć pewnego rodzaju "dokumentację", która da obraz zwymiarowanego kominka, przedstawionego w obecności pozostałych elementów, dzięki której klient w pełni uzmysłowi sobie swoją inwestycję w wielu odsłonach, wraz z niezbędnymi opisami i uwagami. Takim "podsumowaniem" projektowania w Palette CAD jest moduł "Expose", który można porównać do umieszczenia dowolnych widoków z projektu, w skali - na kartce papieru.

Wprowadzane widoki można ustawiać w różny sposób, umieszczać własne opisy, uwagi itp. Na bieżąco można dodawać pola tekstowe i bitmapy. Jest to bardzo przydatne, kiedy chce się stworzyć bardzo szczegółowy opis projektu np. wraz z wymiarowaniem, opisami wykorzystanych materiałów, mebli itp. Projekt posiada nie tylko wymiary poszczególnych elementów, ale także przydatne opisy i komentarze do nich. 
"Expose" generuje schematy warsztatowe i montażowe, stanowiące podstawę dla pracowników na montażu i w warsztacie. Istnieje możliwość ustalenia skali i jakości wydruku. Jest to bardzo przydatne przy wydrukach szablonów dla poszczególnych części oraz kształtów np. blatów czy innych elementów kamiennych, które mogą zostać wysłane do warsztatu kamieniarskiego w celu ich wykonania. Ilość zdjęć i tekstów wprowadzanych do "Expose" jest nieograniczona. Dokumentacja może się składać z wielu stron, uwzględniając każdy widok, ścianę obiekt, oddzielnie. Cała dokumentacja zapisuje się wraz z projektem i jest w każdej chwili dostępna bez konieczności generowania widoków od nowa.
Bezpośrednio podczas pracy w programie można wysłać Expose mailem, który utworzy się jako wiadomość z załącznikiem JPEG. Wszystkie strony będą otwierać się u odbiorcy w formie obrazów.
Dzięki temu tworzy się profesjonalna dokumentacja, wydruk dla klienta, czy też dokumentacja warsztatowa dla pracownika z wieloma widokami, opisami i danymi firmy.

W Expose zawarte są wszystkie dane projektu: jego nazwa, data powstania, dane klienta, dla którego został przygotowany, logo firmy, a nawet skala oraz wszystkie dane projektanta.
Dzięki wielu różnym rodzajom prezentacji w Expose, gotowy projekt może zostać zaprezentowany klientowi w wielu różnych formach. Każda z nich może zostać jeszcze dowolnie opracowana, modyfikowana i przedstawiona na wiele sposobów.
Niezwykle precyzyjne przedstawienie projektu uzyskamy w opcji Realistyczne PLUS. Dodatkowe ustawienia obrazu pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne zsynchronizowanie cieni, kontrastu, nasycenia barw. Dodatkowo nałożenie tła (które może stanowić autentyczny widok z okna w domu klienta) sprawi, że całość stanie się w zasadzie nie do odróżnienia od prawdziwego zdjęcia. Jest to najwyższej klasy stopień wizualizacji. Kolejną formą prezentacji w Expose jest forma artystyczna, dzięki której przełączając odpowiedni przełącznik, wizualizacja zmienia się w obraz malowany akwarelami.
Dla klientów ceniących sobie jednak projekty w postaci szkicu, Expose proponuje zamianę projektu na odręczny szkic, który każdy użytkownik może dopasować do wymagań klienta. Oznacza to jakość i grubość kreskowania, czy ma on być w kolorze czy tylko czarno - biały.
Bardzo efektowna jest również funkcja "Obiekt Klimat" czyli stworzenie efektu rozmytego otoczenia wokół kominka lub innego obiektu w projekcie, na który chce się zwrócić na samym początku uwagę klienta. Funkcję można wykorzystać także odwrotnie - wtedy całe pomieszczenie będzie przedstawione w wyostrzonej ostrości, a tylko niektóre elementy będą posiadały gorszą ostrość.
"Passepartout" - ramka wokół projektu może być mniej lub bardziej wyostrzona, jej krawędzie dowolnie zaokrąglone, można nałożyć efekt matowego szkła, którego stopień przezroczystości również jest modyfikowany. Dzięki temu powstaje obraz, w którym na pierwszy plan wysuwa się zaprojektowany obiekt w artystycznie zamglonym otoczeniu.
Moduł Expose generuje z gotowego projektu efekty wizualne dla klienta oraz dokumentację montażową dla montażysty, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza, a klient zna od początku wygląd, kolorystykę oraz wymiary projektowanych akcesoriów.

Wprowadzone widoki można ustawiać w różny sposób, umieszczać własne opisy, uwagi itp  (il. Damaro)pin

Nałożenie tła sprawi, że całość stanie się nie do odróżnienia od prawdziwego zdjęcia (il. Damaro)pin

Projekt  posiada nie tylko wymiary poszczególnych elementów, ale także przydatne opisy i komentarze do nich. (il. Damaro)pin

Expose generuje schematy warsztatowe i montażowe, stanowiące podstawę dla pracowników na montażu i w warsztacie (il. Damaro)pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek