CEBUD TECHNOLOGIE

Technologie

Oprogramowanie... cz.8

autor: Damian Gawron

Tym artykułem kończymy serię artykułów poświęconych możliwościom i technikom projektowym oprogramowania CAD. Ostatni poruszany temat to sposób prezentacji pozwalającej klientom podjąć ostateczną decyzję.
kominek_02.jpgpin
Zobacz całą galerię
Kiedy projektowanie zostało zakończone, dobrane wszystkie materiały i ich właściwości, przychodzi czas na spotkanie z klientem w celu zaprezentowania przygotowanego dla niego projektu, oraz przedstawienia kalkulacji. Odpowiednia prezentacja, poparta specyfikacją materiałową, pomoże mu podjąć ostateczną decyzję, co zaowocuje sukcesem w formie podpisania umowy. Dzięki profesjonalnej wizualizacji klient będzie mógł odbyć wirtualną podróż po zaprojektowanym wnętrzu.
Taka prezentacja powinna pomóc klientowi wyobrazić sobie jego nowe wnętrza i odpowiednio mu je przedstawić na ekranie komputera lub projektora, w biurze lub na budowie, w formie precyzyjnego rysunku, fotorealistycznego obrazu, nastrojowej akwareli, filmu lub trójwymiarowej prezentacji.
Dzięki programowi, możliwe jest umieszczenie wewnątrz pomieszczenia kamery i wygenerowanie Panoramy, czyli widoku całego zaprojektowanego wnętrza, utworzonego w dowolnej formie wizualizacji. Idealna perspektywa 360° z wybranego miejsca, dokładnie tak, jakby klient znalazł się w centrum zaprojektowanego pomieszczenia i mógł poprzez zbliżanie i oddalanie widoku przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Taka możliwość prezentacji sprawia, że każdy projekt staje się wyjątkowy. Widok dookoła całego pomieszczenia i fotorealistyczna jakość obrazu przekonają najbardziej wymagających.
Nowoczesna technologia, daje projektantowi do ręki kolejne urządzenie jakim jest iPad. Jest to urządzenie (tablet) firmy Apple, pozwalające na dokładne prześledzenie całego projektu ze wszystkimi szczegółami, odtwarzając wygenerowaną przez program Panoramę.
Dzięki wbudowanemu w tablet żyroskopowi obrót w lewo, prawo, górę czy dół, zastępuje pracę myszki na komputerze. Całe wnętrze obraca się wraz z osobą oglądającą panoramę. Niezależnie od żyroskopu, urządzenie jest wyposażone w ekran Multi Touch, po którym przesuwając palcami można obracać obrazem, przybliżać lub oddalać perspektywę. Dokładnie tak, jakby stało się wewnątrz pomieszczenia. Zapisany w pamięci projekt i widok panoramiczny na pamięci USB są wystarczające do wizualizacji na domowym komputerze. Klient ma możliwość swobodnego oglądania całego wnętrza, co ułatwi podjęcie decyzji o rozpoczęciu realizacji. Jakość prezentacji odtwarzanej na iPadzie jest niezwykle wysoka. Taki projekt staje się nie do odróżnienia od zdjęcia.
Odbicia, połyski, przezroczystości, wiele form oświetlenia - dzięki temu wizualizacja w pełni oddaje efekt końcowy projektu. Wszystko po to, żeby zachwycić i przekonać klienta, aby poczuł się tak, jak gdyby już znajdował się w środku i wiedział, jak będzie wyglądało jego wnętrze. Oprócz nagrania Panoramy można wygenerować również film AVI. Wystarczy wstawić do wnętrza dowolną ilość kamer, ustalić ich wysokość, kąt nachylenia, a następnie zdecydować o przebiegu filmu i wybrać dowolną formę wizualizacji. W dowolnie dobranym tempie, na różnych wysokościach tak, aby klient w pełni poznał przygotowany dla niego projekt. Można poruszać się po dowolnej powierzchni, ustawić kamery nawet we wszystkich pomieszczeniach. W ten sposób podczas jednej prezentacji widoczny jest efekt kompletnego projektu całego domu, a nawet obszaru poza nim.
Po akceptacji projektu przez klienta, można przejść do zestawienia zawartych w projekcie elementów. Dzięki specyfikacji zawartej w programie, w czasie projektowania automatycznie tworzy się profesjonalna lista zawierająca wszystkie wykorzystane w projekcie obiekty (kafle, wkłady i inne) wraz z ich numerami katalogowymi. Jeśli w projekcie wykorzystane zostały płytki, specyfikacja przestawia jaka jest ich powierzchnia w metrach kwadratowych, jaka jest ilość ciętych płytek oraz zawarte są wszystkie niezbędne dane, takie jak nazwa producenta, numer artykułu, rozmiar czy katalog.
Po wygenerowaniu specyfikacji wszystkie dane można jednym kliknięciem przenieść do programu Excel i wydrukować lub też wysłać zamówienie do producenta, również w formie dokumentu w programie Open Office. Dzięki temu zestawienie wykorzystanych w projekcie elementów jest kompletne i nie ma konieczności ręcznego zliczania wykorzystanych w projekcie materiałów.
Wszystkie te nowoczesne narzędzia ułatwiają pracę projektantom i wykonawcom kominków, a przede wszystkim pozwalają klientom właściwie ocenić efekt końcowy prac i dokonać właściwego wyboru. Nic nie zaskoczy klienta bardziej, niż wejście w trzeci wymiar projektu i nic nie przekona go bardziej, niż profesjonalnie przygotowana prezentacja projektu.
il. Damaropin

il. Damaropin

il. Damaropin

Prezentacja iPad (il. Damaro)pin

Specyfikacja projektu (il. Damaro)pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek