Na koniec każdego roku Pantone inc. typuje kolor, który jego zdaniem będzie królował w kolejnym roku. I mimo iż jest to jedynie typ, to nie sposób nie zauważyć, że ma on bardzo duży wpływ na różne dziedziny naszego życia. Sama firma, choć działa w branży poligraficznej i znamy ją przede wszystkim z opracowania uniwersalnej skali kolorystycznej, swoje decyzje podejmuje na podstawie licznych obserwacji oraz badań rynku i trendów.
Jest prawdziwym przywilejem pracować w miejscach takich jak to - Andrew Patterson
Drewno jest jednym z materiałów, który towarzyszy człowiekowi w jego domu, w zasadzie od samego początku. Mimo pojawiania się ciągle nowych, nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, to właśnie drewno jest pewnego rodzaju klasykiem, który ciągle pozostaje modny i pożądany.
Kiedy producent pieców wolnostojących zaprasza do współpracy projektantów przemysłowych, serca miłośników designu zaczynają bić szybciej. Taka kooperacja najczęściej owocuje nietuzinkowym urządzeniem, które będzie znakomitym uzupełnieniem dobrze zaprojektowanego wnętrza.
Pomieszczenie na poziomie dachu mansardowego trzypiętrowego domu było całkowicie opuszczone, używane jako przestrzeń do przechowywania leciwych rupieci, będąc przy tym lokalem przechodnim.
Po latach sztampowych rozwiązań i monotonnych biurowych przestrzeni, obecnie coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania bardziej nietypowe, pozwalające stworzyć wnętrza przyjazne pracownikom, które są nie tylko wygodnym i funkcjonalnym miejscem pracy, ale także inspirują i sprzyjają wydajnej i kreatywnej działalności.
Drewniana kubatura zlicowana ze wschodnią fasadą budynku ma od frontu niecałe 3 m wysokości i 19 m długości. Tworząc transparentną przestrzeń pomiędzy wejściem a tyłem działki, pokój dzienny stanowi pustkę wynikającą z rozplanowania parceli. Jego przestrzeń jest ograniczona z boku, wspólnie ze wschodnią elewacją, poprzez drewnianą zabudowę mieszczącą bibliotekę oraz otwarty na salon kominek.
Woda i ogień to dwa przeciwstawne żywioły, dlatego każde ich zestawienie jest ciekawe i intrygujące, wprowadza także pewien naturalny dynamizm. Zastosowanie kominka w niecodzienny sposób czyli w obiektach unoszących się na wodzie, choć nie jest nowe, z pewnością stanowi wyzwanie. Jest to pomysł, który raczej nie przychodzi nam do głowy jako pierwszy. Sama koncepcja budowania domów na wodzie jest bardzo odważnym pomysłem i dotychczas nieliczni odważyli się wcielić ją w życie.
Mororó House położony jest w górzystej okolicy, 180 km od São Paulo, w regionie znanym z surowego klimatu i niskich temperatur powietrza. Stworzona przez projektantów architektura zapewnia wygodne schronienie dla mieszkańców, w nieprzyjemne dni, w przytulnej, wykończonej ciepłym w odbiorze drewnem przestrzeni dziennej, a także W przylegającym doń “domu kąpielowym” z basenem i sauną, tak przyjemnie rozgrzewającą, zwłaszcza w jesienne i zimowe chłody.
Miłośnikom designu, zwłaszcza tego w kominkowym wydaniu, nie muszę przedstawiać firmy Focus, która niemal od samego początku swojego istnienia tworzy ikony w zakresie projektowania przemysłowego. Jednak francuski producent wciąż zaskakuje nowatorskim podejściem do kominków. Całkiem niedawno pisałem o modelu Slimfocus, który zachwycił mnie minimalistyczną formą, nie inaczej jest z modelem Grappus.