Trendy i architektura

Akumulacja w kolorze - NunnaUuni Genius

autor: Rafał Rębisz

Fiński producent pieców steatytowych NunnaUuni przez lata przyzwyczaił nas do bardzo stonowanej stylistyki, z dominującą szarością, która podkreślała charakter urządzeń. Wydawać by się mogło, że tak właśnie musi wyglądać piec z kamienia mydlanego i nic nowego w tej kwestii nie zostanie już wymyślone.
genius_mocca_miljoo.jpgpin
Zobacz całą galerię
Tymczasem podczas tegorocznych targów w Weronie, na stoisku NunnaUuni pojawiły się kolorowe kapsuły, które wywoływały niemałą konsternację u wszystkich, którzy znają produkty tej firmy. Mocna, jaskrawa kolorystyka i bardzo charakterystyczny kształt to swojego rodzaju stylistyczny antagonizm w stosunku do prostej, często surowej formy i szarości, które cechowały fińskie piece.
NunnaUuni Genius to propozycja przygotowana specjalnie na 30-lecie firmy. Ale czy to oznacza, że jeden z czołowych producentów urządzeń steatytowych postanowił zrezygnować z tego, co dotychczas stanowiło jego domenę - czyli akumulacji ciepła? Moje obawy szybko zostały rozwiane, gdy tylko zajrzałem "pod maskę" tego modelu. Wnętrze zasadniczo nie różni się od tradycyjnego pieca steatytowego, tak więc o jego funkcję grzewczą i akumulację ciepła możemy być spokojni.
Genius jest ciekawą alternatywą dla osób, które nie są do końca przekonane do szarego kamienia i chciałyby wprowadzić do wnętrza kolor i odrobinę fantazji, nie tracąc przy tym świetnych właściwości grzewczych, jakie daje steatyt.
NunnaUuni Geniuspin

NunnaUuni Geniuspin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek