Trendy i architektura

Gra świateł i cieni

autor: Rafał Rębisz

Francuski producent urządzeń grzewczych - Invicta, szukając nietuzinkowego pomysłu na bryłę pieca wolnostojącego, ogłosił kilka lat temu konkurs dla projektantów. Zwyciężył projekt autorstwa Arnaud'a Lapierre i to właśnie jego praca stała się podstawą do stworzenia niedawno wprowadzonego do sprzedaży pieca.
ilot-ambiance.jpgpin
Zobacz całą galerię
Ilot to nowa propozycja Invicty skierowana głównie do miłośników innowacyjnych form i rozwiązań. Palenisko w formie walca otoczone jest osłoną, którą można otwierać w celu dołożenia opału. Jego kształt zapewnia bardzo szeroką wizję ognia, która obejmuje niemal 360o.
Obserwując ogień płonący w palenisku, stajemy się świadkami intrygującej gry świateł i cieni, jaka rozgrywa się na naszych oczach, dzięki wertykalnym listwom, z których zbudowana jest osłona.
 Samo palenisko również nie należy do standardowych. Wykorzystano w nim podwójną komorę spalania, która oprócz klasycznego płomienia daje nam dodatkowy - odwrócony. Podobne rozwiązanie mieliśmy okazję zobaczyć na żywo podczas targów Kominki 2010, dzięki niemieckiej firmie Xeoos. Technologia ta pozwala na lepsze dopalanie gazów przy wykorzystaniu powietrza wtórnego.
Dzięki temu otrzymujemy nie tylko ciekawy design, ale również wydajne i ekologiczne urządzenie, a przecież dopiero połączenie obu tych elementów czyni produkt w pełni wartościowym.
fot. Invictapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek