Trendy i architektura

Jøtul F 305 - technologia i styl

autor: Rafał Rębisz

Nie od dziś wiadomo, że współczesny piec wolnostojący nie może być tylko wydajny, tak samo jak nie może być tylko ładny - aby cieszył się zainteresowaniem klientów, musi łączyć obie te cechy.

f_305-ll_int01.jpgpin
Zobacz całą galerię

Producenci coraz częściej korzystają z usług zewnętrznych pracowni projektowych, które efektowi lat pracy nad najnowszą technologią, mogą nadać przyciągające wzrok „opakowanie”. Dzięki temu powstają urządzenia tak efektowne, jak i efektywne. Takie właśnie produkty otrzymują nagrodę reddot przyznawaną przez Centrum Designu w Essen w Nadrenii Północnej – Westfalii.


Jednym z tegorocznych laureatów jest piec Jøtul F 305. To już kolejny laureat reddot wyprodukowany przez tego norweskiego producenta, który znany był dotychczas głównie za sprawą solidności i jakości. Za wygląd zewnętrzny pieca odpowiedzialni są projektanci z pracowni Anderssen & Voll, którym udało się stworzyć urządzenie o nowoczesnej linii, zachowujące jednak styl tradycyjnej „kozy”. Dzięki temu nada on nowoczesnemu wnętrzu charakter, ale świetnie odnajdzie się również w bardziej klasycznym salonie. Ale jeśli za produkcję odpowiedzialny jest Jøtul, możemy być pewni, że to nie design jest jego największym atutem. Duże poziome palenisko pozwala na załadunek polan do 40 cm długości, a dzięki zintegrowanemu panelowi konwekcyjnemu możemy instalować piec blisko ściany. Posiada on również możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz. Model widoczny na zdjęciu to wersja F 305 B z podstawą umożliwiającą przechowywanie drewna.  

fot. Jøtul pin
fot. Jøtul pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek