Trendy i architektura

Kelly i Tiny - zgrabne i wydajne

autor: Rafał Rębisz

Producenci urządzeń na pellety przyzwyczaili nas do raczej tradycyjnej i dość siermiężnej wizji piecyków. Duże zasobniki i nieciekawa stylistyka sprawiały, że urządzenia te nie były eksponowane, ale ukrywane w niedostępnych zakamarkach.
kelly-bordo_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Niekiedy jednak zachodzi potrzeba umiejscowienia takiego "pelleciaka" w reprezentatywnym miejscu naszego domu. I właśnie z myślą o takich potrzebach projektanci z firmy Edilkamin stworzyli linię piecyków, które pozytywnie zaskakują wymiarami i stylistyką. Kelly i Tiny to tzw piecyki korytarzowe. Ich niecodzienne gabaryty sprawiają, że nawet w wąskich pomieszczeniach nie będziemy mieli problemu z ich umiejscowieniem. Głębokość tych urządzeń to zaledwie 26 cm. Wydawać by się mogło, że w tak płaskim piecyku nie zmieści się zasobnik pellet i elementy sterujące, ale producent uporał się z tym problemem. Wszystkie komponenty wraz z dwudziestokilogramowym zasobnikiem umieszczone są obok paleniska, zamiast w tylnej części urządzenia.

Już pierwsze spojrzenie na te piecyki przywodzi na myśl raczej nowoczesny smartfon spod znaku "nadgryzionego jabłka", niż tradycyjne urządzenie na pellety. Ciemny front i stalowa lub ceramiczna obudowa (model Tiny) oraz nowoczesna, prosta forma idealnie wpisuje się w modernistyczny styl, nie tylko hi-tech.
Kelly - fot. Edilkaminpin

Tiny - fot. Edilkaminpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek