Trendy i architektura

Knud Holscher - Industrier Design

autor: Marcin Piwowarczyk

Mieszkańcy Skandynawii, jak żadnego innego regionu, zdają sobie doskonale sprawę z roli jaka przypada wzornictwu przemysłowemu, dlatego też kraje skandynawskie wprowadzają duże ułatwienia dla producentów, powołując odpowiednie instytucje doradcze w tym zakresie. 

knud_holscher.jpgpin
Zobacz całą galerię

Czuwają one nad jakością wzornictwa przemysłowego oraz jego innowacyjnością, wspierając nowe idee skandynawskich designerów. Duński Morso Jernstoberi A/S pieczę nad wizualizacjami swoich produktów powierza wielu znanym projektantom. Jednym z wiodących jest Knud Holscher i jego studio projektowe Knud Holscher Design. Knud Holscher Design jest biurem projektowym, obecnym na duńskim rynku od 25 lat. Obecnie jest to 10-cio osobowa grupa projektantów działająca we współpracy z niezależnymi konsultantami posiadającymi specjalistyczną wiedzę, wykorzystywaną przy udoskonalaniu konkretnych konceptów. Dzięki ambicji, determinacji oraz ogromnemu zaangażowaniu w każde z zadań projektanckich firma została wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Troska o dobro klienta stanowi wyznacznik każdego projektu, dlatego też biuro stale podwyższa wymagania względem siebie. Klient ma możliwość dokładnego wglądu w każdy etap prowadzonego projektu, krok po kroku, dzięki czemu na bieżąco może przekazywać zespołowi projektowemu swoje uwagi.

Linie produktów, w których projektowaniu bierze udział Knud Holscher, wyróżniają się jasną tożsamością i wysoką jakością. Designerzy są laureatami wielu prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania, wielokrotnie wygrywali również współzawodnictwo z innymi firmami tej branży.
Firma podejmowała się różnych zadań projektowych, m.in. była odpowiedzialna za kreację przystanków autobusowych w Kopenhadze (projekt został wielokrotnie nagrodzony), dizajn produktu - maszyny do szycia - dla firmy Husqvarna Viking czy też kreację opakowań i materiałów POS dla firmy - Injecta AS.

Wiele wyróżnień i nagród Knud Holscher Design zebrał za opracowanie nowego wzoru żeliwnego pieca kominkowego. Projekt wykonany dla Morso jest rozwiązaniem żeliwnym. Wybór materiału jest oczywisty ze względu na technologię produkcji większości rozwiązań duńskiego producenta pieców. Korpus pieca jest wykonany z materiału, który daje nieskończenie wiele możliwości kreacji dla dizajnerów, dlatego też rezultat jest doskonałą kombinacją elegancji, technologii i jakości.
Nowością są przesuwane drzwi, które można zarówno zsunąć w dół pieca, zapewniając maksymalne parametry grzewcze oraz podnieść, tworząc przyjazne rozwiązanie z otwartym paleniskiem. Piec jest także dostępny w formie eliptycznej zapewniającej możliwość panoramicznej wizji ognia, dostępna jest także opcja prostopadłościenna z możliwością zawieszenia na ścianie.
Studio Holsher Industrier Design wykonało także dla duńskiego producenta projekt produktu, który może wzbudzać u wielu szczere zdziwienie - mowa tutaj produkcie FireKeeper, który służy do wzniecania i podtrzymywania płomieni w palenisku, poprzez bezpośrednie wdmuchiwanie powietrza z ust do paleniska. Jest to proste, efektywne i bezpieczne rozwiązanie, doskonale uzupełniające codzienną pracę z kominkiem bądź piecem kominkowym.  
Mnogość rozwiązań, przekazywanych projektantom przez Skandynawskie firmy, może zadziwiać. Ubolewać można tylko nad faktem, jak daleko nam do pozycji tych krajów. W Polsce już jest zauważalna podobna tendencja. Zaczynają powstawać niezależne instytucje promujące młodych projektantów, którzy mogą przyczynić się do wyodrębnienia trwałego nurtu w Polskim wzornictwie. Miejmy nadzieję, że także i kominkowym.

Knud Holscher - Industrier Designpin
Knud Holscher - Industrier Designpin
Knud Holscher - Industrier Designpin
Knud Holscher - Industrier Designpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek