Trendy i architektura

Kominki dopasowane

autor: Rafał Rębisz

Projektując pomieszczenie z kominkiem, uparcie dążymy do tego, aby maksymalnie wyeksponować go w salonie. To właśnie on ma skupiać na sobie wzrok i uwagę gości, budować atmosferę wnętrza i być punktem centralnym, przy którym będziemy się gromadzić. Podobnie jednak jak każdy posiadacz kominka, tak i każde wnętrze jest inne. Zdarzają się sytuacje, w których bryła kominka zdominowałaby całe pomieszczenie, tworząc przytłaczające wrażenie.
balance_steel_m1.jpgpin
Zobacz całą galerię
Dużą popularnością zaczynają się cieszyć urządzenia, które możemy wkomponować w ciąg szafek tak, aby stanowiły ich integralną część. Dzięki temu, wkład staje się nienachalną częścią zestawu.
Conmoto Balance (fot. 1) to kominek modułowy stworzony przez słynnego niemieckiego projektanta przemysłowego - Petera Maly. Urządzenie było wielokrotnie nagradzane zarówno za design jak i funkcjonalność, którą umożliwia szeroka oferta wariantów zabudowy. Na podobne rozwiązanie zdecydował się francuski producent - Godin (fot. 2). Stworzył urządzenie, które sprawdza się jako samodzielny kominek, jednak świetnie komponuje się również z podobnych wymiarów dostawkami. Możemy użyć ich jako schowka na drewno lub zagospodarować według własnych potrzeb. W takiej aranżacji ciemna bryła kominka nie dominuje nad wnętrzem, ale nie możemy też powiedzieć, że ginie i staje się mało wyrazista. Ostatnia z opisywanych przeze mnie propozycji to Conmoto Elements (fot. 3). Tutaj projektantami tak naprawdę zostają użytkownicy kominka, którzy mogą tworzyć dowolną bryłę, a nawet zmieniać ją w trakcie użytkowania. A wszystko to dzięki dodatkowym modułom, które możemy dostawiać, obracać i układać według własnych upodobań. Producent daje nam możliwość nie tylko praktycznego ich wykorzystania i aranżowania, ale również zestawienia kominka niepowtarzalnego w swojej formie. Trend do projektowania modułowych zestawów powinien przypaść do gustu zwłaszcza osobom, dla których najważniejsza jest ich uniwersalność. Nie zapominając o zachowaniu bezpieczeństwa, użytkownik, niczym z klocków, może skomponować kominek według własnych potrzeb.
fot. Conmoto/ Skanthermpin

fot. Godinpin

fot. Conmoto/ Skanthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek