Trendy i architektura

Lumber

autor: Rafał Rębisz

Od wielu lat producenci kominków i pieców wolnostojących doskonale wiedzą, że aby produkt osiągnął sukces, nie wystarczy wyposażyć go w nową i wydajną technologię, dziś równie ważny wydaje się być styl i charakter urządzenia. Dlatego nierzadko łączą swe siły z projektantami przemysłowymi, dzięki temu coraz częściej możemy cieszyć oczy „grzejącymi dziełami sztuki”.
2-lumber-160419.jpgpin
Zobacz całą galerię
Portugalski producent Solzaima wraz z projektantami z pracowni Inngage, stworzyli piecyk Lumber, którego linia wyróżnia go spośród innych tego typu rozwiązań.
Piec oferuje wszystko to, co powinno charakteryzować nowoczesne urządzenie grzewcze. Odpowiednia cyrkulacja powietrza w palenisku gwarantuje czystą szybę, a wermikulit oraz zastosowany wydajny system dopalania spalin, zapewniają niską emisję CO2.
To, co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to niebanalna forma pieca. Lumber swą nazwą oraz stylistką nawiązuje do kłód drewna – zarówno poprzez charakterystyczne nogi będące podstawą, lecz także przez korpus, który jest niejako kontynuacją ich kształtu. Piec szybko został zauważony nie tylko na rodzimym rynku, ale również w świecie designu, czego potwierdzeniem może być zdobyta już nagroda Silver A’Design Award 2016.
Piec Lumber, fot. INNGAGEpin
Piec Lumber, fot. INNGAGEpin
Piec Lumber, fot. INNGAGEpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek