Trendy i architektura

Oderwać się od rutyny

autor: Michał Hojnacki

Majestatyczne i zimne, często ascetyczne w formie obudowy nie są tak powszechne jak tradycyjne, jednak zawsze przykuwają wzrok.
kephren-01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Mają swoich zwolenników, choć wymagają one odbiorcy zdecydowanego na nieszablonowe, wręcz awangardowe rozwiązania. Wpasowanie ich w konkretne wnętrze nie jest łatwym zadaniem. Twórca musi dokładnie przemyśleć kompozycję i wystrój salonu, a niekiedy podporządkować je pod wybrany kominek.

Zdecydowane i bezkompromisowe podejście daje efekt w postaci wnętrz o unikalnych walorach wizualnych. Spędzanie wolnego czasu w tak zaaranżowanym pomieszczeniu jest z pewnością niezwykle przyjemne. Kominek, w zależności od wybranego rozwiązania,  może pełnić funkcję "domowego ogniska" lub być po prostu interesującym efektem dekoracyjnym.

Projektanci dostrzegli już dawno niezwykłe walory rzeźbiarskie metalu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, odpowiednio manipulując materiałem, są w stanie nadać mu zarówno ciekawy kształt, jak i nietypową fakturę, często niedostępną dla innych rozwiązań. Kominki stały się właściwe rzeźbami, przybierającymi niepokojące formy, a pęknięcia, rozstępy, załamania nadają im indywidualny charakter i zachwycają, nawet jeśli kominek nie jest używany.

Inspiracji twórcy szukają wszędzie - uważny obserwator znajdzie nawiązania do obrazów Mondriana, inni doszukają się kształtów organicznych lub form przemysłowych kotłów. Wszystko to sprawia, że w domu zyskujemy niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę, jakiej nie zapewnią bardziej rozpowszechnione rozwiązania.
Awangardowe rozwiązania często wymagają również nietypowych rozwiązań technologicznych. W kominku Arkiane system odprowadzania spalin został ukryty pod wspornikami piramidy.pin

fot. Don Bar pin

fot. Don Bar pin

Umiejętnie wkomponowany kominek Focus ?spina? całe wnętrze swoim  masywnym kształtem i nadaje mu niepowtarzalny charakter pin

fot. Focus pin

Mondrianowska kompozycja Focusa maskująca palenisko doskonale spisuje się nie tylko jako obraz, ale i kominekpin

Odważny projekt często okazuje się świetnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza (fot. Arkiane) pin

fot. Arkianepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek