Trendy i architektura

Pellety w nowoczesnej oprawie

autor: Rafał Rębisz

Stûv już od dłuższego czasu udowadnia, że stawia znak równości pomiędzy technologią a designem. Kolejnym urządzeniem potwierdzającym tę tezę jest najnowszy piecyk P-10.  

stuv-p10-lightwood-rust-horizontal.jpgpin
Zobacz całą galerię

Model wyróżnia spore przeszklenie – nietypowe dla urządzeń opalanych pelletami. Jego zadaniem jest nie tylko radiacyjne dogrzewanie pomieszczenia, ale przede wszystkim piękna wizja płomienia, którego forma została opatentowana przez belgijskiego producenta. Aby możliwość podziwiania ognia była "pełniejsza", projektanci wyposażyli piec w obrotowe palenisko. Dzięki niemu możemy je tak ustawić, aby pozwalało nam cieszyć się widokiem płomienia w każdej części salonu.

P-10 osiąga moc grzewczą w zakresie 2–8 kW, umożliwiając tym samym regulację ilości emitowanego ciepła. Zasobnik na pellety znajduje się w cokole pod paleniskiem. Jednorazowy załadunek (maksymalnie 18 kg) wystarcza na 10 godzin ogrzewania pełną mocą lub nawet 30 godzin przy minimalnej mocy piecyka.

Wykończona stalą lub dębem podstawa tworzy z paleniskiem jednolitą bryłę. Prosta forma urządzenia to cecha charakterystyczna dla nowoczesnej stylistyki, która od dawna jest znakiem rozpoznawczym produktów spod znaku Stûv.

Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek