Trendy i architektura

Postaw na zestaw

autor: Kazimiera Rębisz

Wszyscy, którzy posiadają już kominek wiedzą, że sama decyzja o jego zakupie i zebranie odpowiedniej kwoty, to dopiero początek drogi. Kiedy dochodzimy do etapu wyboru konkretnego rozwiązania okazuje się, że nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Wśród szerokiej oferty rynkowej znajdziemy wiele propozycji wkładów kominkowych, które bez trudu dopasujemy do potrzeb grzewczych swojego domu, a także do indywidualnych gustów.

brunner_gruenwald_couchbereich_bsk_04_0126.jpgpin
Zobacz całą galerię

Zawsze jednak wiąże się to z zaprojektowaniem i wykonaniem odpowiedniej obudowy wkładu i wyposażenia całości w dodatkowe elementy, jak np. masa akumulacyjna, bo dopiero te wszystkie części łącznie, stanowią kompletny kominek. Daje to w zasadzie nieograniczoną ilość możliwości aranżacyjnych, ale czasem bywa też tak, że im większy wybór, tym trudniej nam podjąć właściwą decyzję, której później nie będziemy żałować. To do nas bowiem należy ostateczny wybór, choć oczywiście dokonując zakupu w profesjonalnym salonie kominkowym możemy liczyć na fachową poradę i pomoc.

Dla osób, które wolą wybierać gotowe, pewne rozwiązania, wybawieniem mogą być tzw. zestawy piecowe, które znajdziemy już w ofercie kilku firm obecnych na polskim rynku.

Zestawy takie to zazwyczaj gotowe moduły akumulacyjne tworzące zabudowę z dobranym konkretnym wkładem kominkowym oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Poszczególne elementy są dokładnie do siebie dopasowane i łatwo je ze sobą zestawić. Takie zabudowy dają gwarancję najwyższej przewodności ciepła, a jednocześnie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, ciepło jest akumulowane i oddawane do otoczenia jeszcze długo po wygaśnięciu ognia. Mamy więc nie tylko ciekawą propozycję cieszącą oko, ale również wydajne, nowoczesne źródło ciepła.

Producenci zostawiają jeszcze furtkę na inwencję twórczą inwestorów, pozwalając na stworzenie zestawów w inny sposób niż zaproponowany. Gotowe moduły są na tyle uniwersalne, że składają się jak klocki, pozwalając na przykład na zbudowanie wyższej bryły czy inną modyfikację zestawu. Zazwyczaj istnieje też wybór wyglądu zewnętrznego zestawu. Można bowiem skorzystać z zaproponowanych opcji wykończenia poszczególnych elementów lub zastosować własną wersję obudowy, dostosowaną do indywidualnych upodobań i kolorystyki wnętrza.

Przy tworzeniu zestawów nierzadko istnieje też możliwość wyboru wkładu wchodzącego w jego skład. Można więc, oprócz klasycznego paleniska z płaską szyba, zdecydować się na modele narożne, panoramiczne czy trójstronne. Już sama ta alternatywa daje możliwość łatwiejszego dostosowania całości do naszego wnętrza.

Najważniejsze, że w każdym wariancie jest to obudowa bezpieczna, spełniająca najwyższe wymogi i najczęściej jest atrakcyjniejsza cenowo niż zabudowa kompletowana z różnych, oddzielnych elementów. Dla osób, które cenią sobie szybkie i sprawdzone rozwiązania z pewnością będą to ciekawe propozycje. Pozwalają na szybki wybór kompletnego zestawu, który daje gwarancję wydajnej pracy i ciekawego wyglądu. Idealnie dopasowane elementy w dużym stopniu przyspieszają również samą realizację inwestycji. Warto więc zainteresować się tymi propozycjami jeśli zależy nam na szybkim i pewnym rozwiązaniu.

fot.Brunnerpin
fot. Austroflammpin
fot.Brunnerpin
fot.Brunnerpin
fot. Nordpeispin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek