Trendy i architektura

Prosta forma

autor: Michał Hojnacki

Kształty, bryły, kolory determinują naszą przestrzeń życiową oraz odzwierciedlają nasz charakter. Nie sposób pominąć tutaj kominków jak i pieców Kominkowych znajdujących się w naszych domach. Szybki rozwój techniki i pomysłowość projektantów sprawiają, że granice między piecem a kominkiem coraz bardziej się zacierają.
g4_modulo.jpgpin
Zobacz całą galerię
MODULO znakomicie radzi sobie również na otwartej przestrzeni. Wydawać by się mogło, że najlepsze miejsce dla niego to jedna ze ścian salonu. Tymczasem jeśli tylko gabaryty na to pozwalają może on obejść się bez ściany za swoimi plecami. Nadal to fasada gra pierwsze skrzypce, mimo iż nie jest to rozwiązanie vis á vis, to jednak dbałość o zaprojektowanie każdego detalu sprawiła, że urządzenie doskonale wygląda z każdej strony.Podobnymi pomysłami może poszczycić się również Max Blank. Doskonale dobrane proporcje bryły zamykają ogień w monumentalnej ramie. Mogłoby się wydawać, że płomień zostanie przytłoczony ogromem kamiennej okładziny, jednak nie w tym przypadku. Odpowiednio dobrana kolorystyka jak i rozmiar łączą się z wkładem w jedną całość. Samo urządzenie równie dobrze czuje się zamontowane w ścianie (co jest przydatne jeśli chcemy oszczędzić nieco miejsca) ,jak i postawione przed nią.

Najlepsze rozwiązania to te najprostsze, tym tropem poszedł również wspomniany już Max Blank. Fasada została sprowadzona do niezbędnego minimum. Praktycznie przed oczami mamy już tylko samo urządzenie. Można zadać sobie pytanie czy jest to najtrafniejszy pomysł, jednak mimo pewnej kontrowersyjności wygląd wciąż cieszy oko. Seria Granada wymagać będzie więcej uwagi przy urządzaniu wnętrza, gdyż skupia się tylko na pokazaniu płomieni. Urządzenie wyłączone, choć proste i ciekawe w formie, źle wkomponowane może nie budzić już takich emocji jak poprzednie.

Każdy z tych modeli wydaje się pasować do współczesnego wnętrza. Warto zauważyć, że wszystkie mogą, nawet zwyczajnemu salonowi, nadać niezwykle nowoczesny charakter, jednocześnie będąc mało kłopotliwymi w montażu.
Inżynierowie MCZ podczas tworzenia serii MODULO doskonale wiedzieli jak połączyć zalety obu konstrukcji. Efekt ich działań to urządzenie, które możemy praktycznie dowolnie ustawiać. Znakomicie prezentuje się usytuowane przy ścianie, a wysmakowana, choć uboga w detal, fasada ozdobi współczesne wnętrza. Delikatny podział przełamuje pozorną monotonię czarnej elewacji, a sam jej kolor ma za zadanie podkreślić płomienie nie konkurując z nimi.pin

fot. Max Blankpin

fot. Max Blankpin

fot. Max Blankpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek