Trendy i architektura

Retro powraca w wielkim stylu

autor: Rafał Rębisz

Często wspominamy o poszukiwaniu nowych form we wzornictwie i stylu, w jakim urządzamy wnętrze domu.
smeg.jpgpin
Zobacz całą galerię
Coraz bardziej wymyślne kształty czy materiały to efekt znudzenia tym co było i próba stawiania na indywidualizm. Czasem jednak warto odkurzyć stare fotografie i poszukać inspiracji w stylu, jaki kochali nasi rodzice. Wróćmy pamięcią do lat 50-tych i pozwólmy na powrót retro.
Znudzona wyjałowionymi z barwy kuchniami, angielska firma Smeg postanowiła ożywić wnętrza naszych domów, wprowadzając na rynek serię urządzeń AGD "Retro". Po znanych już lodówkach i zmywarkach przyszła kolej na kominek.
Urządzenie opalane jest gazem i pracuje w systemie katalitycznym. Oznacza to, iż nie musimy martwić się kominem czy systemem odprowadzania spalin. Paliwo dopalane jest niemal całkowicie, po czym przechodzi przez system filtrów, które zapewniają oczyszczenie ze spalin. Smeg swoją serię udostępnia w czterech kolorach: czerwonym, czarnym, srebrnym i kremowym. Głębokie łuki szerokiej ramy kominka i fasad pozostałych urządzeń z linii Retro wprowadzają ożywienie w nawet najbardziej surowym wnętrzu.
Wygodne w użytkowaniu i eleganckie w formie urządzenia Smeg powoli wkraczają również na nasz rodzimy rynek. Cieszące się już dużym zainteresowaniem lodówki brytyjskiego producenta być może wkrótce będą mogły liczyć na to, iż również w Polsce dołączą do nich pozostali członkowie rodziny Retro.
Retro powraca w wielkim stylupin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek