Trendy i architektura

Safretti Vertigo

autor: Rafał Rębisz

Na naszych łamach prezentowaliśmy już wiele biokominków, z których niejeden charakteryzował się ciekawą stylistyką. Każdy z nich dawał wolność aranżacji i pozwalał na korzystanie z uroków płomieni w miejscu, w którym nie mamy możliwości montażu tradycyjnego kominka.
safretti_vertigo_black_life.jpgpin
Zobacz całą galerię
Czym więc produkt firmy Safretti będzie się wyróżniał na tle pozostałych? Czy jest coś, co może nas jeszcze zaskoczyć w tej kwestii? Nowy typ paleniska? Ciekawa forma? Tak, to również, ale serca (zwłaszcza miłośników motoryzacji) z pewnością zabiją szybciej na wieść, iż Vertigo został zaprojektowany przy współpracy z Porsche Design Studio. Nawet jego kształt przypomina piktogram, którym posługuje się marka Porsche Design (zestawionych ze sobą liter "p" i "d"). Pracownia została założona przez Ferdinanda Alexandra Porsche, projektanta takich ikon motoryzacji jak Porsche 911 i to powinno być już wystarczającą zachętą dla fanów tej marki.

Vertigo to jednak nie tylko intrygujący design, ale również nowoczesna technologia i bezpieczeństwo. "LUN safe burner" to system umożliwiający pełną kontrolę nad kominkiem za pomocą pilota. Możemy w ten sposób włączyć, wyłączyć urządzenie, a także regulować wielkość płomienia. Unikalne palenisko wyposażono w szereg zabezpieczeń, jak czujniki temperatury, CO2, ale także czujnik przechylenia i przelania. Palenisko osłonięto szybą, chowającą się, gdy kominek zakończył pracę. 2-litrowy zbiornik na paliwo, z którego etanol jest pompowany, został całkowicie odseparowany od paleniska, w celu uniknięcia przypadkowego zapłonu.
fot. Safrettipin

fot. Safrettipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek