Trendy i architektura

Smokestack

autor: Kazimiera Rębisz

Ten niezwykły kominek ogrodowy już od pierwszej chwili nasuwa industrialne skojarzenia. Widzimy bowiem okazały komin, sprawiający wrażenie nieco nadgryzionego zębem czasu.
fr-smokestack-photo4.jpgpin
Zobacz całą galerię
Holenderski projektant Frederik Roijé stworzył to urządzenie jako swoistego rodzaju hołd dla epoki przemysłowej. Kominy były wówczas nieodłącznym elementem krajobrazu i często stanowiły główny punkt orientacyjny w okolicy, stawały się tym samym symbolem postępu i nowoczesności. Kominek ten jest także ukłonem w stronę tradycyjnego ogniska, jako miejsca biesiadowania i niezapomnianych, plenerowych spotkań.
Swój niezwykły wygląd zawdzięcza głównie stali Corten, z której jest wykonany. Warstwa zewnętrzna sprawia wrażenie zardzewiałej i starej, co w połączeniu z metalowymi pierścieniami, z daleka może też z powodzeniem imitować wiekowe drewno, zupełnie jak na beczkach z winem.
Oryginalny kształt zwężającego się ku górze komina z pewnością nie pozwoli przejść obok tej propozycji obojętnie. Smokestack doskonale będzie prezentował się na tarasie nowoczesnego apartamentu, a także w przydomowym ogrodzie lub przy domku letniskowym. Wzbudzi on zainteresowanie zarówno wśród naszych gości, jak i sąsiadów. Z pewnością jednak wszyscy będą się chętnie przy nim gromadzili.
fot. Frederik Roijepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek