Trendy i architektura

Stack - nie tylko design

autor: Rafał Rębisz

Patrząc na linię piecyków Stack, zaprojektowanych przez włoską pracownię braci Adriano, wydawać by się mogło, że to jedynie zabawki, a nie urządzenia grzewcze. Nie dajmy się jednak zmylić pozornie infantylnej formie.
stack-003.jpgpin
Zobacz całą galerię
Piece z serii Stack zostały wyprodukowane przez włoską firmę La Castellamonte, której piece od lat cechuje nietuzinkowy charakter. Stack to ceramiczne urządzenia modułowe. Dostępne są wersje o przekroju kwadratu oraz koła. Jednak ich wykończenie i podstawa zależy od potrzeb klienta.
Piece występują w wersji opalanej drewnem oraz pelletami. Producent zapewnia, iż z powodzeniem mogą ogrzać powierzchnię 230 m3. Pracownia Adriano Design zadbała o nietypową formę piecyków. Mimo, że ich stylistyka jest modernistyczna, jednak możemy bez trudu dostrzec nawiązanie do klasycznych piecyków. Takie właśnie było zadanie projektantów, którzy tworząc nowoczesną bryłę, chcieli oddać niejako cześć tradycyjnym "kozom".
Kolekcja zdobyła już uznanie nie tylko w znanych z umiłowania do piękna Włoszech, ale również poza granicami rodzimego kraju. Na potwierdzenie wystarczy wspomnieć o tym, iż piecyki Stack znalazły się wśród nagrodzonych "Design Plus Award" podczas targów ISH we Frankfurcie.
Stack - fot. Adriano Designpin

Stack - fot. Adriano Designpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek