Trendy i architektura

Tetris

autor: Rafał Rębisz

Czy ktoś pamięta grę Tetris, która biła rekordy popularności w późnych latach 80-tych? To jedna z nielicznych gier, której różne adaptacje tworzone są już przez ponad 20 lat. Okazuje się, że może inspirować nie tylko programistów komputerowych.
amb-tetris.jpgpin
Zobacz całą galerię
Włoska firma Fontana Forni stworzyła biokominek, który nazwę zaczerpnął właśnie od stworzonej przez Aleksieja Pażytnowa gry.
Nazwa to nie jedyny element łączący włoskie urządzenie z klasyczną układanką. Kominek Tetris składa się z trzech elementów - komory paleniska z cokołem oraz dwóch półek wzorowanych na klockach w kształcie litery "L", które można dowolnie przesuwać i obracać. To w jaki sposób kominek będzie się prezentował, zależy tylko od nas. Możemy wykorzystać go jako podręczną półkę na książki, stolik z siedziskami lub po prostu jako grzejący element dekoracyjny.
Zaprojektowany przez Paolo Grasselli kominek, należy do luksusowej linii biokominków, znanych pod nazwą Horus. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne - z półkami czarnymi, białymi lub czerwonymi, co ułatwia dopasowanie urządzenia do wnętrza.

Tetris to przykład nowoczesnego, minimalistycznego designu, który w połączeniu z możliwością samodzielnej rearanżacji może stać się gratką nie tylko dla miłośników gry.
Tetris fot. Fontana Forni/Paolo Grassellipin

Tetris fot. Fontana Forni/Paolo Grassellipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek