Trendy i architektura

Wall & System – portugalski styl

autor: Rafał Rębisz

Kiedy producent pieców wolnostojących zaprasza do współpracy projektantów przemysłowych, serca miłośników designu zaczynają bić szybciej. Taka kooperacja najczęściej owocuje nietuzinkowym urządzeniem, które będzie znakomitym uzupełnieniem dobrze zaprojektowanego wnętrza.

tek-system-amb.jpgpin
Zobacz całą galerię

Piece Wall i System to niejako uzupełnienie kolekcji stworzonej przy współpracy portugalskiego producenta Solzaima i projektantów z pracowni Inngage.

Wall może być zainstalowany na ścianie lub stać w dowolnym miejscu – niczym tradycyjny piec wolnostojący. Jego geometryczny kształt przykuwa wzrok, zwłaszcza w wersji naściennej, której ostre kąty ścianek bocznych dodają bryle dynamiki.

System na pozór nie różni się niczym od tradycyjnych piecyków o prostej, nowoczesnej linii. Występuje jednak w dwóch wersjach – z rozbudowaną szafką pod paleniskiem lub wysuwanym koszem. Zwłaszcza ten drugi typ to warte uwagi, wygodne rozwiązanie. Pozwala nie tylko na dyskretne przechowywanie opału, ale również wygodne jego przenoszenie.

Cała linia trzech piecyków (wraz z opisywanym wcześniej modelem Lumber) to ciekawa propozycja dla miłośników współczesnego designu. Ich prosta, a jednocześnie nieszablonowa forma są przykładem połączenia funkcjonalności i estetyki, co chyba najlepiej określa kierunek, w jakim zmierza dzisiejsze wzornictwo przemysłowe. 

Kominek System, fot. Inngagepin
Kominek Wall, fot. Inngagepin
Kominek Wall, fot. Inngagepin
Kominek Wall, fot. Inngagepin
Kominek System, fot. Inngagepin
Kominek System, fot. Inngagepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek