Trendy i architektura

Wyeksponować drewno

autor: Rafał Rębisz

Miejsce składowania drewna od zawsze stanowiło nie lada "zagwozdkę" dla użytkowników kominków. Noszenie go do salonu z drewutni bywa kłopotliwe, ale przecież nie będziemy trzymać go w salonie, bo to nieestetyczne. Firma o kontrowersyjnej nazwie AK-47, zaprezentowała intrygującą linię produktów, do przechowywania polan. Co ciekawe, włoscy projektanci postawili raczej na ekspozycję drewna, niż jego ukrycie.
zero.jpgpin
Zobacz całą galerię

Zero

Ten nietypowy kominek ogrodowy to właściwie palenisko wykonane ze stali stylizowanej na stare, rdzawe blachy. Zewnętrzny kołnierz tworzy dodatkową półkę na drewno. Stojak na drewno nie musi być nudny.

Bamboo

Bamboo wykonany jest z prętów, które odkształcają się pod ciężarem polan. Dzięki temu, nie tylko zwiększa się jego pojemność, ale zmieniająca się forma stanowi intrygujący element wystroju wnętrza.

W-box

Kubiczny stojak na drewno posiada doczepiane koła, dzięki czemu może z powodzeniem służyć do jego transportu. Występuje również w wysokiej wersji o prostokątnym profilu. Stabilna konstrukcja i solidny wygląd w-boxa jest pewnego rodzaju kontrastem dla giętkiego bamboo.

Flat & Tape

Flat i Tape to podwieszane półki na drewno. Pozwolą na utrzymanie porządku w salonie, zajmując przy tym niewielką powierzchnię. Układane pionowo polana, swoją dynamiczną formą stanowić będą dodatkowy element dekoracyjny.

Flex

Czym jest flex? Czym zechcemy - może być tylko schowkiem na drewno, ale równie dobrze spisze się w roli fotela z podnóżkiem lub podręcznego gazetownika. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby był tym wszystkim jednocześnie.

Memo

Jak wszystkie produkty spod znaku AK-47, również memo zachwyca połączeniem użyteczności i prostoty. Podobnie jak bamboo, to elastyczny stojak na drewno, wyginający się i zwiększający objętość pod jego ciężarem. Tym razem jest to jednak wersja miniaturowa, którą z powodzeniem możemy postawić obok kominka. Włoscy projektanci udowadniają, że użyteczność może iść w parze z formą. Z polan drewna, upychanych zazwyczaj po kątach, czynią element dekoracyjny, przybliżając do natury nawet najbardziej nowoczesny salon .
Zero (fot. AK-47)pin

Bamboo (fot. AK-47)pin

W-box (fot. AK-47)pin

Flat i Tape (fot. AK-47)pin

Flex (fot. AK-47)pin

Memo (fot. AK-47)pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek