Wodtke wokól kominka

Wokół kominka

Nowy wymiar grillowania

autor: Kazimiera Rębisz

Kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca, coraz chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystamy z aury, spędzając na zewnątrz każdą wolną chwilę i odpoczywając, a nawet gotując w ogrodzie czy na tarasie. Obecna oferta wszelkiego rodzaju grilli i palenisk ogrodowych pozwala nam na wybranie rozwiązania najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb. Nawet ci, którzy nie dysponują ogrodem, a jedynie tarasem czy balkonem, mogą znaleźć urządzenia, z których korzystanie będzie stanowiło przyjemność i umili ten coraz bardziej cenny, wolny czas.

induplus_tepp-9493.jpgpin
Zobacz całą galerię

Jedną z ostatnich nowości, która za sprawą firmy Kominki-Kozłowski, pojawiła się na polskim rynku i z pewnością zasługuje na uwagę, jest gama urządzeń belgijskiej marki Indu+. Są to profesjonalne, mobilne kuchnie indukcyjne, na taras do grillowania i gotowania.

Dzięki modularnym płytom i mobilnym wózkom, można dostosować swoją kuchnię i przenieść ją na zewnątrz w mgnieniu oka. Płyty (jednostrefowe, wielostrefowe, wok i teppanyaki) są łatwo wymienialne i w krótkim czasie można spersonalizować swoja kuchnię. Dzięki sporym kółkom, jakie posiadają wózki, urządzenia są mobilne i w łatwy oraz szybki sposób można przestawić je z miejsca na miejsce. Jest to niezwykle przydatna funkcja, zwłaszcza w sytuacji kiedy nie mamy na tyle wolnego miejsca, by kuchnię ustawić na balkonie lub tarasie na stałe.

Gotowanie i grillowanie na płycie indukcyjnej jest nie tylko wygodne i szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne i zdrowe. Nie mamy tutaj niebezpieczeństwa, że do przygotowywanych potraw przedostaną się szkodliwe substancje, które mogą wydzielać się przy niewłaściwym paleniu w przypadku grilla tradycyjnego. Coraz więcej osób przywiązuje większą wagę do jakości spożywanych posiłków, a kuchnie Indu+ doskonale wpisują się w trend zdrowego żywienia. Fakt, że posiłki można przygotować w krótkim czasie sprawia, że częściej będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw tych urządzeń, nie tylko w weekendowe leniwe popołudnia.

Dodatkowym atutem jest także niezwykła łatwość czyszczenia i konserwacji urządzeń. Płyny nigdy nie zapalą się na powierzchni płyty.

Kompletne kuchnie zewnętrzne wyposażone są w mobilne kółka co daje możliwość gotowania w dowolnym miejscu, dodatkowym atutem jest szereg akcesoriów oraz opcjonalne wyposażenie, takie jak szuflady, deski do krojenia oraz pokrowiec, który zabezpiecza urządzenia po zakończeniu grillowania czy gotowania.

Producent oferuje dwa rodzaje płyt indukcyjnych: średnie i duże. Średnie płyty są dedykowane do wózków DUO i ULTIMO, duże płyty z kolei do wózków UNICO. Można więc wybrać wielkość dostosowaną do tego czy będziemy ucztowali w mniejszym rodzinnym gronie czy raczej w większej grupie przyjaciół i zaproszonych gości.

Kuchnie łączą technologię indukcji i podczerwieni z wysoką mocą. Płyty nagrzewają się szybko i są łatwe w obsłudze. Panel dotykowy i suwak, wskaźniki wizualne, system zabezpieczenia przed dziećmi oraz perfekcyjna ergonomia zapewniają niezwykłą łatwość użytkowania. Każdy rodzaj płyty indukcyjnej, wyposażony w wiele pożytecznych funkcji, wykonany jest z materiałów bardzo wysokiej jakości, co stawia kuchnie Indu+ wśród produktów wysokopółkowych.

Kuchnie pozwalają na bardzo różnorodne ich użytkowanie. Można gotować używając garnków i patelni, wybierając płytę wok można: dusić, piec, marynować, gotować na parze oraz smażyć na głębokim oleju. Przy użyciu płyty grill można grillować, zaś płyta teppanyaki jest idealna do przygotowania ryb, mięsa i warzyw w stylu japońskim.

Kuchnie, oprócz niezaprzeczalnych zalet użytkowych, posiadają także elegancki i nowoczesny design. Dbałość o wygląd każdego detalu i jakość jego wykonania, sprawia, że nie sposób przejść obojętnie obok produktów Indu+.

Można je wykorzystać jako ciekawy, oryginalny element, aranżując przestrzeń tarasu czy ogrodu. Wystarczy zadbać o podłączenie do prądu, aby można było swobodnie zdrowo grillować, jak i gotować na zewnątrz. Samo urządzenie stanowi samowystarczalną minikuchnię, gdyż dodatkowe stoliki i deski do krojenia pozwalają na miejscu pokroić i przyprawić wszystkie składniki, które później będziemy grillowali, piekli czy gotowali. Pozwala nam to także, w czasie przygotowywania posiłku, na zachowanie ciągłego kontaktu z domownikami i gośćmi oraz na spędzenie większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Jest to całkiem nowy model gotowania i jednocześnie pomysł na spędzanie wolnego czasu. Kuchnie, dzięki dużej ilości wymiennych akcesoriów, dają wiele możliwości personalizacji i indywidualnego dostosowania ich do potrzeb każdego użytkownika. Ważny jest też fakt, że w momencie zakupu urządzenia nie musimy decydować o jego wszystkich przyszłych zastosowaniach. Poszczególne, wymienne płyty i akcesoria możemy dokupić w późniejszym czasie, kiedy uznamy, że jednak będziemy z nich korzystać.

Nowoczesne kuchnie indukcyjne Indu+ są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych grilli i kuchni ogrodowych, a także nowoczesną odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników, którzy chcą gotować i grillować szybko i bezpiecznie a zarazem zdrowo i wygodnie.

Grill indu+, fot. Indu+pin
Grill indu+, fot. Indu+pin
Grill indu+, fot. Indu+pin
Grill indu+, fot. Indu+pin
Mobicook Duo Grill oferuje, oprócz płyty grillowej, deskę do krojenia, która zwiększa przestrzeń do pracy, fot. Indu+pin
Grill Iceboy, fot. Indu+pin
Iceboy, fot. Indu+pin
Tomboy Ultimo i Unico Teak to wózki ze szczotkowanej stali szlachetnej z drewnem tekowym, fot. Indu+pin
indu+ tomboy ultimo teak, fot. Indu+pin
Beechboy Duo wykonany jest z solidnego olejowanego drewna bukowego oraz szczotkowanej stali nierdzewnej, fot. Indu+pin
Dodatkowa szuflada – zastosowany system BLUM zapewnia, że otwiera się łatwo i bardzo cicho, fot. Indu+pin
Kuchnie posiadają wiele dodatkowych akcesoriów i udogodnień. Na zdjęciu wieszak pomocniczy boczny, fot. Indu+pin
Wieszak pomocniczy boczny, fot. Indu+pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek