Wodtke wokól kominka

Wokół kominka

Rdzawa oprawa ognia

autor: Rafał Rębisz

Projektanci wzornictwa przemysłowego coraz częściej biorą na tapetę kominki, zazwyczaj racząc nas niesamowitymi rozwiązaniami, które na długo pozostają w naszej pamięci. Nierzadko efekty ich pracy stają się ikonami designu, a nawiązania do nich przez lata spotykamy w wyrobach niejednego producenta.
dsc_6817_01.jpgpin
Zobacz całą galerię

Niemiecka pracownia projektowa Redwitz stworzyła opalany bioetanolem kominek Rondo. Pomysł na pozór zwyczajny i nie wyróżniający się na tle szerokiej gamy bio-kominków. Co jednak sprawia, że obok tego urządzenia nie przechodzimy obojętnie? Okrągłe palenisko? Z pewnością nie, to ostatnio często spotykany trend.


Projekt Franka Berauera to coś więcej. Fasada została wykonana z czarnej, częściowo oksydowanej stali. Rdzawe wtrącenia, sprawiające wrażenie jak gdyby twórca próbował je czyścić, ale zaniechał tej pracy, tylko na pozór wyglądają niechlujnie. Obserwując płonący kominek Rondo, dostrzegamy jego surowy charakter i doceniamy nietuzinkową stylistykę. We właściwie dobranej aranżacji to urządzenie, spod znaku Sylvii i Lukasa Redwitz, niewątpliwie wzbudzi podziw.

fot. Redwitzpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek